Prowadzenie Firmy

Prowadzenie Firmy.

Prowadzenie firmy jest na pewno jest zajęciem bardzo absorbującym, i nie każdy z nas jest w stanie podołać takim obowiązkom. Pierwsza rzecz o jakiej musimy pomyśleć, mając na uwadze założenie własnej firmy, to na pewno zasób wiedzy jaki posiadamy, a bezpośrednio rzutującym na nasze możliwości w tym zakresie.
Dawno odeszły do lamusa czasy , kiedy posiadając samochód typu furgon, mogliśmy realizować pomysł pod tytułem „handel na placu”.
Dziś wyręczają nas w tej kwestii supermarkety oraz galerie handlowe, gdzie oprócz funkcji zakupów, realizujemy potrzeby w zakresie rozrywki, czyli na przykład kina, kręgielnie, a także miejsce tego typu rozwiązuje nasze potrzeby bytowe, czyli zakłady usługowe typu fryzjer, pralnia, salon piękności, oraz wiele , wiele innych z tego sektora.
Nasza firma pod tytułem „handel na placu” ma raczej niewielkie szanse na konkurowanie z tego typu molochami, więc i zysk mało prawdopodobny. Firma oprócz naszego zasobu wiedzy, musi opierać się o możliwości finansowe, oczywiście możliwości jakie dają banki, poszerzają wachlarz naszych możliwości, jednak tu powinniśmy dość analityczne podejść do korzystania z zewnętrznych źródeł kapitału.
Kredyt w dzisiejszych czasach łatwo raczej , mimo kryzysu otrzymać, ale kiedyś przychodzi moment , kiedy raty nas zaczynają niepokoić z uwagi na fakt iż nasza firma jednak nie przynosi dochodów, które założyliśmy, a które nie zaspakajają roszczeń banku.
Chłodna zatem analiza otoczenia biznesowego każe nam dość poważnie rozważyć , jakiego rodzaju biznes rozważymy na poważnie, czyli wszystkie plusy i minusy dadzą nam podstawy do końcowej decyzji co chcemy w naszym życiu realizować.

Bądź gotowy na małe przestoje.

Rynek nigdy nie jest stabilny, zawsze zdarzają się kilkutygodniowe lub kilkumiesięczne przestoje związane ot choćby z wakacjami czy tzw. długimi weekendami. Z czasem człowiek prowadzący działalność nabiera doświadczenia i potrafi przewidzieć takie nadchodzące, małe, bądź co bądź „kryzysiki”.
Przewidzieć to jedno, a co innego się na nie dobrze przygotować.
Sposobów na to jest wiele. Jeżeli okres przestoju zapowiada się kilkutygodniowy można już wcześniej przygotować sobie dobra promocję, która w ciężkich czasach przyciągnie klientów. Oczywiście, o ile nasza konkurencja nie wyjdzie z czymś lepszym w międzyczasie.
Jeżeli zaś prowadzimy większą firmę, można posłać pracowników na urlopu, co praktykuje spora część przedsiębiorców.
W skrajnych przypadkach można też zawiesić działalność na kilka miesięcy (i koniecznie pamiętać o wysłaniu odpowiedniej deklaracji do ZUS) co pozwoli przez jakiś czas zaoszczędzić na obowiązkowych składkach i opłatach.

Siła charakteru.

Prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą spotyka się różnych ludzi. I z każdym trzeba umieć rozmawiać, współpracować. Jak łatwo się domyśleć, jeśli komuś tego typu kontakty nie przychodzą łatwo, nie za bardzo nadaje się do prowadzenia firmy lub szybciutko powinien zatrudnić grupę osób radzących sobie z tym.
Silnego charakteru wymaga też codzienne realizowanie określonego na dłuższą metę celu. Niektóre zadania wymagają niesłychanej wręcz systematyczności i nie od razu przynoszą oczekiwane efekty. Łatwo wtedy o frustracje a w najgorszym przypadku porzucenie planu, który co dopiero zaczęło się wdrażać.
Krótko mówiąc, prowadzenie firmy to sprawa dla ludzi o silnym charakterze i mocnych nerwach.
Oczywiście swoich sił z dowolną działalnością gospodarczą może próbować każdy i do tego zachęcamy, jednak już na początku warto wyrabiać w sobie wyżej opisane cechy.