PORADNIK BIZNESU DLA STUDENTÓW, MŁODYCH MAM, EMERYTÓW i osób poszukujących dorywczego zajęcia

PORADNIK BIZNESU DLA STUDENTÓW, MŁODYCH MAM, EMERYTÓW i osób poszukujących dorywczego zajęcia

Biznes można „dostrzec” na każdym kroku, a nawet odnaleźć go w czynnościach iście relaksacyjnych. Na ten przykład można oddawać się przyjemności spaceru po lesie, zbierania grzybów czy jagód, aby potem sprzedać je i jeszcze zarobić na tym. Zbieranie grzybów to nie tylko miła, zdrowa forma wypoczynku dostarczająca nam mnóstwa świeżego powietrza, dotleniająca nasz organizm, ale również przynosząca wymierne zyski w postaci pieniążków.

Dziś postaramy się przybliżyć Wam kilka form ciekawego biznesu, który idealnie nadaje się dla osób kreatywnych, gotowych na „dorobienie” sobie pieniędzy poprzez realizowanie swoich zainteresowań i pasji bądź wykorzystywanie ukrytych talentów. Jesteś na macierzyńskim, emeryturze, studiujesz ? Może przyda Ci się parę złotych na własne wydatki, podkreślmy, że zarobisz je łatwo i przyjemnie, bo będziesz zarabiać na tym co lubisz robić. Zarobek będzie tylko skutkiem ubocznym Twojej pasji.

Najpierw zadaj sobie pytanie, co lubisz robić???

A potem postaraj się poszukać „furtek”, które połączą Twoje hobby z zyskami.

Dam Ci kilka przykładów. Powiedzmy, że masz dużą wiedzę z jakiejś dziedziny, studiowałeś ją bądź ściśle Cię ona interesuje. Podpowiadamy – spróbuj dać ofertę, że udzielisz z tej dziedziny korepetycji. Będziesz mógł przekazać komuś swoją wiedzę, pomóc jej ją przyswoić, oczywiście oddasz swój czas i pomoc odpłatnie. Każdy jest w czymś dobry, jeżeli nie są to przedmioty ścisłe jak chemia, fizyka czy matematyka, to może warto udzielać się mając wiedzę kulinarną czy humanistyczną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by fachowo wytłumaczyć komuś podstawy naprawy usterki w aucie itp. Możliwości są nieograniczone, tak jak wiedza którą oferuje nam dorobek cywilizacyjny.

Jeżeli twierdzisz, że bycie nauczycielem jest trudne, nudne i nie potrafisz przekazywać swojej wiedzy, to może postaw na siebie. Poszukaj tematyki, którą lubisz i twórz. Może to być na przykład szycie. Wyciąg starą maszynę do szycia, przejdź się po ciuchlandach w poszukiwaniu tanich i ładnych materiałów i spróbuj szyć oryginalne etui, torebki, saszetki, kosmetyczki, organizery- postaw na formę która będzie Ci dawać radość, a jednocześnie inni zapragną ją mieć. Zapytasz mnie „ no dobrze, uszyłam piękne rzeczy”, jak mam to pokazać ludziom, nie mam czasu ani warunków by prowadzić sklep?”. No tak, po to właśnie cywilizacja dała nam Internet i portale takie jak Allegro, Pakamera czy Szafa.pl, na których to można szybko zaprezentować swoje wyroby i pokazać je milionowej, jeśli nie bilionowej rzeczy ludzi. Każdy może znaleźć amatora swych wyrobów. Próbowanie nic nie kosztuje, można tylko zyskać, jeżeli pomysł „zaskoczy”.

Nie lubisz szyć? To może wolisz tworzyć dekoracje, kartki i albumy z papieru – zostań scrapbookerem. Zaopatrz się w narzędzia do obróbki papieru, tj. dziurkacze ozdobne, nożyczki, naklejki, wstążki, stemple i spróbuj swoich sił w robieniu kartek okolicznościowych. Na pewno oryginalna, wyjątkowo wykonana kartka na chrzest, ślub, czy urodziny będzie prezentem bezcennym i wiele osób po nią sięgnie.

Okazje na „dorobienie” czają się wszędzie, ogranicza nas tylko czas, ale dobrym kompanem jest tutaj kreatywność i wyobraźnia. Zachęcamy do jej rozwijania.