Kreuj unikalne życie! (dokąd zmierzam)

Zrobiłem pierwszy krok, ale nie znam celu. Po kilkudziesięciu wpisach wiem więcej i jeszcze bardziej ekscytuję się tym „nieznanym” przede mną. Po dziewięciu miesiącach pisania rewiduję misję bloga.

Poniżej masz wstawione zmiany.

„Blog powstawał dla Inżynierów – miał być i jest blogiem o Życiu Inżyniera, bo w końcu nim jestem. Z biegiem czasu, blog zmienił się w blog dla ludzi poszukujących lub chcących zmienić swoje życie, ludzi, którym nie odpowiada miejsce gdzie się znaleźli lub gdzie ktoś/coś chce ich zepchnąć. Wartości są na tyle uniwersalne, że może korzystać z nich każdy człowiek, który chce od życia „coś więcej”.

Jako autor przywracam szacunek osobisty i społeczny dla zawodu Inżyniera oraz chcę kreować nowy styl życia, oparty na poczuciu własnej wartości, odwadze i relacjach, kładąc szczególny nacisk na etos osobisty i rozwój cech mentalnych. Tutaj łamiemy schemat życia zawodowego i standardów społecznych, które opierają się na psychicznym i finansowym zniewoleniu, pozornej stabilizacji i strachu przed zmianami. Skoro już tu jesteś, to znaczy, że czegoś szukasz – zapraszam Cię – zrób dobrą kawę lub nalej sobie szklaneczkę dobrego trunku – czeka Cię mnóstwo konkretów i zmiana perspektywy.

Jeżeli czujesz chociaż troszkę, że nie jest dla Ciebie styl życia kreowany przez: media, państwo, rodzinę, bliskich i społeczeństwo. Jeżeli wkurza Cię twoje dotychczasowe życie, jeżeli utknąłeś w złych relacjach lub w finansowych problemach – to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Tu rozpoczęła się rewolucja! Jeszcze tego nie wiesz, ale tą rewolucją jesteś ty i twój brak zgody na ten styl życia.

Misja:

KREUJ UNIKALNE ŻYCIE!

  1. Rozwijamy siebie i swoje relacje.
  2. Przywracamy szacunek zawodowy i społeczny Inżynierom!
  3. Tworzymy i przedstawiamy nowe wartości życiowe oraz profil rozwoju umiejętności „miękkich”.
  4. Obnażamy szkodliwe schematy społeczne i pokazujemy, że można żyć inaczej.
  5. Budujemy finansową niezależność i inwestujemy w przyszłość!
  6. Bądź ciekawy i odważny, inspiruj i podnoś standardy oraz nie bój się być taki, jak chcesz być!
  7. Tutaj „Inżynier” pisany zawsze z dużej litery.

Dlaczego:

Inżynier to zawód odpowiedzialności i zaufania społecznego. Jako Inżynier – miałem i mam większą strefę wpływu na otaczającą mnie rzeczywistość -rzeczywistość, która mi się nie podoba.”